UITGELICHT

De toekomst van het Claris Platform: van FileMaker naar Claris Connect en verder.

Al sinds het begin draait alles bij FileMaker om onze niet-aflatende inzet om innovatie op de werkplek te realiseren en om mensen te helpen dingen te veranderen en snel problemen op te lossen. Het is daarom ook niet verrassend dat ons team bij FileMaker die passie voor radicale, snelle verandering ook op zichzelf toe te passen en als Claris aan een nieuw avontuur te beginnen, met nieuwe partners en teamleden, een nieuw management en een nieuwe visie op de toekomst van ons Werkplek Innovatie Platform.

En die nieuwe visie is het onderwerp waaraan ik nu wat aandacht wil besteden. Maar voordat ik dat doe, wil ik onze geweldige community laten weten dat het oude, vertrouwde FileMaker alleen maar beter zal worden. Elke functie die jullie gebruiken, elke app die jullie hebben gebouwd, en elk deel van ons platform blijft bestaan, maar dan in een betere versie. Zonder jullie had FileMaker zich nooit kunnen ontwikkelen tot het toonaangevende bedrijf dat het nu is, en we gaan juist verder als Claris om ons platform nog krachtiger en toegankelijker te maken dan het al was.

Onze community en de voordelen van die community zullen alleen maar groter worden. En jullie vormen een integraal onderdeel van die groei. Nu ga ik jullie vertellen hoe we samen aan die groei gaan werken.

Van digitale evolutie naar digitale transformatie

Voor FileMaker stonden de laatste decennia in het teken van digitale evolutie: de overgang van softwarepakketten naar het internet, de cloud en SaaS naar mobiele apps. Alle sectoren hebben een radicale evolutie doorgemaakt doordat iedereen in het dagelijks leven nu eenvoudig toegang kan krijgen tot krachtige software.

Ons robuuste ecosysteem, waar de FileMaker Community deel van uitmaakt, heeft talloze toonaangevende toepassingen voortgebracht voor alle verticale markten, waardoor bedrijven van groot tot klein mee kunnen doen met de digitale evolutie, zonder dat ze uitgebreide kennis van programmeren in huis hoeven te hebben.

Nu maken we een zeer interessante tijd mee op het gebied van software: het tijdperk van de digitale transformatie. Dit tijdperk heeft kunnen ontstaan dankzij gegevens en AI, orchestration en automatisering, en bouwt voort op de vooruitgang die is geboekt op het gebied van de cloud, mobiele technologie en API's. En dat allemaal om nieuwe digitale ervaringen tot stand te brengen die onze klanten helpen om betere resultaten te realiseren. Er zijn ontelbare voorbeelden te bedenken van dit soort digitale transformaties: van Uber en Airbnb tot zelfrijdende auto's en domotica, en betere resultaten in het onderwijs en de gezondheidszorg. Alle bedrijven willen zichzelf opnieuw uitvinden. Ze moeten ook wel, want anders komen ze in de problemen.

Tegelijkertijd is er nog nooit zo'n grote kloof geweest tussen de vaardigheden die nodig zijn om complexe nieuwe technologieën te gebruiken en zo nieuwe ervaringen te ontwikkelen, en de krachten die hiervoor beschikbaar zijn.

Dit heeft een nieuwe golf aan kansen met zich meegebracht voor de FileMaker Community in onze nieuwe identiteit als 'Claris', en voor ons Werkplek Innovatie Platform. We maken complexe zaken eenvoudig, lossen unieke problemen op de werkvloer op en maken constant gebruik van nieuwe technologieën.

Het is nu ook een heel boeiende tijd voor 'Probleemoplossers'. Zij zijn bezig met het ontwikkelen van een nieuwe digitale ervaring en moderne apps die zijn opgebouwd uit ingedeelde workflows van lokale services en cloudservices. De allerbeste probleemoplossers, de mensen die het als hun roeping zien om hun sector opnieuw uit te vinden, combineren deze vaardigheden met een totaal nieuw, ongekend businessmodel om hun klanten te helpen betere resultaten te realiseren.

Het Claris Platform is gestoeld op vier basisprincipes:

  1. Focus op de cloud - Alle nieuwe technologieën worden in de cloud gebouwd, met actieve migratie naar de cloud, terwijl we ondersteuning blijven bieden aan klanten die nog met hybride lokale oplossingen werken.
  2. Systeemeigen ervaringen voor web en mobiel - Er worden systeemeigen ervaringen geboden voor web en mobiel, met consistente ervaringen voor het ontwerp en gebruik van toepassingen.
  3. API-integraties en orchestration - Workflowintegraties worden ondergebracht in lokale services en cloudservices.
  4. Opkomende technologieën - Alle FileMaker-services worden verbeterd met behulp van AI en geavanceerde technologieën als AR/VR.

Claris Connect

In de nieuwe wereld van het maken van moderne apps, hoeven klanten alle functionaliteiten niet meer helemaal zelf te ontwikkelen. In plaats daarvan worden er integraties tot stand gebracht met bestaande cloudservices (of lokale services) die specifieke functionaliteiten bieden. Hiervoor wordt er gebruikgemaakt van OAuth en van API's die voldoen aan de industrienormen.

Dit is wat we voor ogen hadden toen we jaren geleden partners zochten die drastische verbeteringen konden realiseren voor het Werkplek Innovatie Platform van FileMaker en die dit platform konden uitbreiden met behulp van deze krachtige verzameling van cloudservices via integraties die net zo intuïtief waren als FileMaker zelf. Tijdens deze zoektocht leerde ons team Stamplay kennen, een bedrijf dat tot de portefeuille van 500 Startups behoorde en dat organisaties in staat stelde om hoogwaardige oplossingen te ontwikkelen voor orchestration en automatisering van workflows voor bedrijfsprocessen, die gebruikmaakten van meerdere cloudservices, evenals lokale gegevensbronnen. Onder leiding van medeoprichter Giuliano Iacobelli had het Stamplay-platform al meer dan 150 connectors in populaire externe cloudproducten verwerkt, wat voor enorme verbeteringen zorgde in workflows en waardoor alle ontwikkelaars in staat werden gesteld om de allerbeste services met elkaar te combineren en zo te voldoen aan de behoeften van hun bedrijf.

Vandaag, bij onze officiële aankondiging van de aankoop van de technologie van Stamplay, de rebranding naar Claris Connect en Giuliano's nieuwe functie als Lead Product Manager, kijken we vooruit naar een toekomst waarin een nog grotere community van probleemoplossers de vrijheid krijgt om eenvoudiger meer complexe problemen op te lossen en gebruik te maken van nog meer functionaliteiten dan ze al konden.

En verder: de volgende generatie

Na 2019 en 2020 wordt de missie van Claris nog verder uitgebreid, naar de ontwikkeling van een 'Next Generation'-platform. Omdat Claris wil aansluiten bij de toenemende automatisering in verschillende sectoren, wordt Claris Next Gen zo ontwikkeld dat het potentieel van moderne workflow-apps optimaal wordt benut, met ingebouwde orchestration en automatisering, machine learning en geavanceerde gebruikerservaringen dankzij AI-bots en AR/VR. Net zoals ons Connect-product de drempel verlaagt voor het ontwikkelen van geavanceerde apps via externe cloudservices, gaat ook ons Next Gen-platform moderne apps op basis van AI aanbieden als service.

Samenwerking met de community

Net als alle leden van onze community, hebben wij ook grote ambities voor de nieuwe reeks Claris-producten. Maar zonder de hulp van onze probleemoplossers, jullie dus, komen we er niet. De komende maanden gaan we met jullie samenwerken aan de volgende punten:

  • Kennismaking met Claris Connect.
  • Verkenning van de nieuwe oplossingen die jullie met behulp van connectors op basis van slepen en neerzetten kunnen maken, met de honderden cloudservices die dankzij het Stamplay-team toegankelijk zijn geworden.
  • Samenwerking op het gebied van onze cloud-first-strategie: het uitstippelen van een traject voor migratie naar de cloud met het Claris FileMaker-product.
  • Medewerking aan onze inzet voor agile ontwikkeling: het Claris-team brengt regelmatig nieuwe releases uit voor FileMaker en Claris Connect, en we verwachten dat jullie hetzelfde doen voor de lokale FileMaker-producten.
  • Volledige inzet: net als vroeger willen we dat onze community van probleemoplossers andere probleemoplossers blijft ondersteunen door bij te dragen aan onze Marketplace, sjablonen te delen en hulp aan te bieden aan mensen die dat nodig hebben.

Nogmaals bedankt voor jullie jarenlange betrokkenheid bij FileMaker. Nu we als Claris een nieuwe fase in gaan, zullen de mensen in deze community de weg voor ons gaan bereiden en gaan fungeren als deskundigen, om nieuwe groepen probleemoplossers zo kennis te laten maken met ons Werkplek Innovatie Platform. We blijven natuurlijk problemen oplossen met zijn allen, maar we hebben ook nog andere ambities, zoals het creëren van nieuwe ervaringen en het radicaal veranderen van hele sectoren door 'te dromen in software'.

Contactpersoon voor de pers

Lucy Goss

Clarity PR

Lucy@clarity.pr